pef logo

Do startu platformy PEF zostało:

93:04:22.00
dnigodzinminuts

 PEFEXPERT ogólna grafikaElektroniczne fakturowanie jest normalną praktyką handlową w prawie wszystkich państwach członkowskich UE. W porównaniu z fakturą w postaci materialnej, odpowiednio zabezpieczone fakturowanie elektroniczne nie tylko znacznie ogranicza możliwość dokonywania oszustw podatkowych w dokumentach faktury, ale także ułatwia organom podatkowym przeprowadzanie szczegółowej kontroli przy użyciu specjalnego oprogramowania.

Mówiąc o fakturze elektronicznej, należy przez to rozumieć fakturę elektroniczną, o której mowa w art. 2 pkt 32 ustawy o VAT, spełniającą jednocześnie wymagania umożliwiające przesyłanie dokumentów za pośrednictwem Platformy Elektronicznego Fakturowania (PEF).

W kwietniu w życie weszła ustawa o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, która zobowiąże zamawiających do utworzenia kont na specjalnej platformie i do odbioru faktur za jej pośrednictwem

https://pefexpert.pl/

Faktura elektroniczna zyskuje na znaczeniu nie tylko poprzez wejście w życie ustawy, o której mowa wyżej, ale przede wszystkim dlatego, że polskie i unijne przepisy nakładają na przedsiębiorców obowiązek składania wielu deklaracji podatkowych i dokumentów im towarzyszących wyłącznie w formie elektronicznej. Dokumentom i zeznaniom podatkowym stawiane są coraz większe wymagania gwarantujące ich autentyczność pochodzenia, integralność treści i czytelność. Zastosowanie systemu EDI bez wątpienia spełnia wszystkie te wymagania.

Editel do stopkilogo edison

EDITEL Polska S.A.
ul. Dobrego Pasterza 122A
31-416 Kraków

www.editel.pl

 logo softiq

SOFTIQ Sp. z  o.o.
ul. Chorzowska 50,
44-100 Gliwice

www.softiq.pl

peppol logo
Należymy do organizacji
OpenPEPPOL

 

PEFexpert
na LinkedIn 
logo linkedin 

 

 

 logo iso

 
 

Copyright EDITEL Polska S.A. i SOFTIQ Sp. z o.o.     Polityka prywatności      Regulamin